Düzce'de Yağlı Güreşler Büyük İlgi Gördü

26 Eylül 2009 16:37

Düzce Belediyesi Tarafından Bu Yıl 3. Üncüsü Gerçekleştirilen Geleneksel Yağlı Güreşlerine Vatandaşlar Büyür İlgi Gösterdi. 300 Pehlivanın Katıldığı Müsabakalar Devam Ediyor.

Haber: Düzce'de Yağlı Güreşler Büyük İlgi Gördü

Düzce Belediyesi tarafından bu yıl 3. üncüsü gerçekleştirilen geleneksel yağlı güreşlerine vatandaşlar büyür ilgi gösterdi. 300 pehlivanın katıldığı müsabakalar devam ediyor.

Düzce Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yağlı güreşler Gümüşova ilçesi sınırları içerisinde bulunan Dedekoru mevkiinde yapıldı. Yağlı güreşlere Pehlivanların yanı sıra Düzce Valisi Bülent Kılınç, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Gümüşova Kaymakamı Fatih Akbulut, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Bostancıoğlu, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş, Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin ve belde belediye Başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Saat 14.00'da başlayan güreşlere pehlivanlar büyük ilgi gösterirken müsabakalar kıran kırana geçti.

Vatandaşlarında yoğun ilgisine neden olan yağlı güreşleri organize eden Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, müsabakalar devam ederken yaptığı konuşmasında, Düzce'nin yağlı güreşlere olan ilgisinin tarihten geldiğini ve büyük güreşçiler yetiştirdiğini belirterek, bundan sonraki dönemlerde de bu organizasyonların devam edeceğini söyledi.

İsmail Bayram," Biz vatandaşlarımızın ilgi gösterdiği her organizasyonun altına çekinmeden imzamızı atarız." şeklinde konuştu.

(CİHAN)
8
 • Brezilya'da Kadın Hakeme Taciz

  Brezilya'da Kadın Hakeme Taciz

  Brezilya'da Juventus de Santa Catarina takımının antrenörü Celso Teixeira'nın, kadın yan hakem Americano Labes'i "Ateşli parça" sözüyle taciz etti.

 • İstanbul BB Süper Lig'de

  İstanbul BB Süper Lig'de

  İstanbul BB, deplasmanda Gaziantep BB'yi 4-0 yenerek Spor Toto Süper Lig'e çıkmayı garantileyen ilk takım oldu.

 • Reza Zarrab: Trabzonspor'un Sponsoruyum

  Reza Zarrab: Trabzonspor'un Sponsoruyum

  17 Aralık'ta gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonu ile Türkiye kamuoyunun tanıdığı iş adamı Reza Zarrab, Trabzonspor'un sponsoru olduğunu açıkladı.

 • Olimpiyat Stadı'nda E-Bilet Sorunu

  Olimpiyat Stadı'nda E-Bilet Sorunu

  Olimpiyat Stadı'nda derbi öncesi skandal yaşanıyor! Taraftarlar e-bilet uygulaması yüzünden sorun yaşıyor ve sistem aksıyor.