SPOR HABERLERİ

Mersinde Kadınlar Şiddete Karşı Yürüdü
Mersin'de Kadınlar Şiddete Karşı Yürüdü
Mersin'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında biraraya gelen kadınlar, son günlerde artan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yürüyüş ve miting düzenledi.
Bilic'ten Oyuncularına Sert Uyarı: Unutun Liverpool'u Slaven Bilic, futbolcularını Liverpool zaferinin sarhoşluğundan çıkıp lige odaklanmaları için uyardı.
Demirkoparan Güven Tazeledi
Demirkoparan Güven Tazeledi
Niğde İli Süt Üreticileri Birliği’nin Olağan Mali Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Htc One M9 Tanıtılıyor! HTC'nin bu seneki bombasını patlatmasına çok az kaldı!
İran'dan Yabancı Bilişim Şirketlerine Şartlı İzin İran İletişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Nasrullah Cihangerd, yabancı bilişim ve internet şirketlerinin, "ülkenin şartlarına saygılı olmaları halinde" İran'da hizmet vermelerine izin verileceğini söyledi.
Yüksekovada İç Güvenlik Paketini Protesto Yürüyüşü
Yüksekova'da İç Güvenlik Paketini Protesto Yürüyüşü
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde DBP ve HDP'nin öncülüğünde düzenlenen yürüyüşte, İç Güvenlik Paketi'nin yöresel kıyafet giymeyi de engellediği öne sürülerek yasa tasarısı protesto edildi.
Milletvekili Aday Adayı Arif Karadağ: Hayırlı, Uğurlu Olsun
Milletvekili Aday Adayı Arif Karadağ: "Hayırlı, Uğurlu Olsun"
AK Parti Erzurum Milletvekili aday adayı Arif Karadağ, “Temayül yoklaması da geride kaldı.
Yaşar Kemal'in Vefatı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yaşar Kemal'in vefatına ilişkin "Türkiye çok önemli bir değerini yitirmiştir.
Necmettin Erbakan'ı Anma Programı Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi'nden ayrılıp başka partilere gidenlere seslenerek, "Kardeşlerim bu ocaktan ne gibi bir yanlış gördünüz? Erbakan hocamızın ne gibi bir hatasını gördünüz?" dedi.
Mersin'de "Kadına Şiddete Hayır" Mitingi Mersin'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine dikkati çekmek için miting düzenlendi.
Hisarcıklıoğlu: "Yaşar Kemal'in Vefatıyla Çok Önemli Bir Değeri Kaybettik" TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya çapında bir yazar ve düşünce adamı olan Yaşar Kemal’in halkın kalbinde her zaman yaşayacağını belirterek, “Bıraktığı miras, onu tarihin unutulmayacaklar sayfasına yazmıştır” dedi.
Salih Kapusuz, Öcalanın Çağrısını Değerlendirdi
Salih Kapusuz, Öcalan'ın Çağrısını Değerlendirdi
AK Parti MKYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Abdullah Öcalan’ın PKK’ya silah bırakma çağrısıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Gönlümüz şunu arzu eder. Elbette bugüne kadar şiddetten, terörden büyük k
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" "16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali", "kültürel miras ve korumacılık" temasıyla 9-11 Ekim'de gerçekleştirilecek.
Mersinli Kadınlar, Kadına Şiddete Karşı Yürüdü, Miting Yaptı
Mersinli Kadınlar, 'Kadına Şiddete' Karşı Yürüdü, Miting Yaptı
Mersin’de çeşitli sivil toplum kuruluşu, siyasi partilerin çağrısı ile yürüyüş yapan kadınlar, ’kadına şiddete’ karşı tepkilerini dile getirdi.
Zülfü Livaneli: Yaşar Kemal Ölümüyle de Büyük Ders Verdi
Zülfü Livaneli: Yaşar Kemal Ölümüyle de Büyük Ders Verdi
Yaşar Kemal'in yakın dostu sanatçı Livaneli, "O kadar büyük bir saygı ve o kadar büyük önünde eğilme var ki ölümüyle de bize bir ders verdi" dedi.
Elvan Abeylegesse, Altın Madalyasına Kavuştu İspanya'da düzenlenen 2010 Avrupa Şampiyonası'nda 5 bin metrede birinci olan milli atlet Alemitu Bekele'nin biyolojik pasaport verilerindeki anormal değerler nedeniyle aldığı ceza kesinleşince, altın madalya, yarışı ikinci sırada tamamlayan bir başka milli atlet Elvan Abeylegesse'ye geçti.
Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası, Bodrum ilçesinde yapıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere ilişkin, "Ülkenin kaderini, birliğini, bütünlüğünü ve dünya ülkeleri platformunda alacağı yeri belirleyeceğimiz, kazanımlarımızı devam ettireceğimiz bir seçim olacak" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere ilişkin, "Ülkenin kaderini, birliğini, bütünlüğünü ve dünya ülkeleri platformunda alacağı yeri belirleyeceğimiz, kazanımlarımızı devam ettireceğimiz bir seçim olacak" dedi.
Yaşar Kemal'in Vefatı Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yazar Yaşar Kemal'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral Selman Bin Abdülaziz Al Suud'un Konuğu Olarak Suudi Arabistan'a Resm Bir Ziyaret Gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud'un konuğu olarak Suudi Arabistan'a resm bir ziyaret gerçekleştiriyor.
Erbakan'ın Vefatının 4. Yılı Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan vefatının 4. yıl dönümünde, Konya'da Kur'an-ı Kerim okundu.
Vodafone Yeni Ufuklar Açıyor! Vodafone'un girişimcilik programı Fikirçarkı, girişimcilere yeni ufuklar açmayı sürdürüyor!
Kastamonu Dünya Mirası Olma Yolunda İlerliyor
Kastamonu Dünya Mirası Olma Yolunda İlerliyor
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu’nun dünya mirası listesine girmesi yolunda önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
Unutulmayan Vatan Doğu Türkistan" Konferansı Dünya Uygur Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, "Korkarım İslam dünyasının bu sessizliği topyekün Doğu Türkistanlıların kurşuna dizilmesiyle son bulacak" dedi.
Emin Özkan, Bartını Dünya Kenti Yapmak İçin Çalışacağımın Sözünü Veriyorum
Emin Özkan, "Bartın'ı Dünya Kenti Yapmak İçin Çalışacağımın Sözünü Veriyorum"
AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Emin Özkan, “Bartın’ı dünya kenti yapmak için çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.
Yaşar Kemalin Köylüleri Gıyabi Cenaze Namazı Kılacak
Yaşar Kemal'in Köylüleri Gıyabi Cenaze Namazı Kılacak
İstanbul'da hayatını kaybeden usta yazar Yaşar Kemal'in doğduğu Osmaniye'nin Gökçedam (Hemite) köyünde sela verildi.
Şubat Ayı İhracat Rakamları Açıklandı (3) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Dünya ekonomisinde özellikle dış piyasalardaki hareketlilik devam ediyor.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ayrıştıran, çatıştıran ve küçük hesapların peşinde koşan bir anlayışla geçtiğimiz 50'li yıllara baktığımızda başaramadık ve bedellerini ödedik.
Sahte Mağdurlar Var!
'Sahte Mağdurlar' Var!
Türkiye'deki darbelere karşı ortak bir tavır takınılmadığını belirten Yazar Mehmet Pala, 28 Şubat'la ilgili olarak, "Sahte mağdurlar var" dedi.
18inci Yıldönümünde 28 Şubat Darbesi Tartışıldı
18'inci Yıldönümünde "28 Şubat Darbesi" Tartışıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yeni Türkiye Buluşmaları’nda, 18’inci yıldönümünde “28 Şubat Darbesi” her yönüyle tartışıldı.
Şirketler " Fikirçarkı" ile Dünyaya Açılacak Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone FikirÇarkı Girişimcilik Programı kapsamında 92 girişimciyle ayrıntılı görüşmeler yaptıklarını ve 18 projeye destek verdiklerini belirterek, "3 projemizin ise Londra merkezli şirketler olarak kurulmasına destek verdik.
Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası ikinci gün müsabakalarıyla tamamlanırken, 58 kiloda mücadele eden dünya üçüncüsü Elif Jale Yeşilırmak, birinciliğe ulaştı.
Kaya;  Çiftçimiz Refaha Kavuşacak
Kaya; Çiftçimiz Refaha Kavuşacak
Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, çiftçiye yönelik destek açıklamasını yerinde bulduklarını açıkladı.
Şubat Ayı İhracat Rakamları Gaziantep'ten, şubat ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6 azalışla 477 milyon 865 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.
Yaşar Kemal'in Vefatı Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Çorum Şubesi Dönem Sözcüsü Merter Kocatüfek, yazar Yaşar Kemal'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.