Adnan Polat: ''Galatasaray'ın gayrimenkulleri, Süper Ligdeki tüm takımlarınkinden kat kat fazladır''

21 Mart 2008 00:41

Galatasaray'da 22 Mart Cumartesi günü yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi, başkan adaylarından Adnan Polat yönetim kurulu listesinde yer alacak isimleri açıkladı.

Galatasaray'da 22 Mart Cumartesi günü yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi, başkan adaylarından Adnan Polat yönetim kurulu listesinde yer alacak isimleri açıkladı.

The Ritz Carlton Otel'de düzenlenen gecede listesini açıklayan Polat'ın, başkanlığa seçilmesi halinde yönetim kurulu şu isimlerden oluşacak; Faruk Bil, Mehmet Helvacı, Işın Çelebi, Sinan Kılıç, Haldun Üstünel, Yiğit Şardan, Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu, Murat Yalçındağ, Cemal Özgörkey, Ahmet Dedehayır, Metin Karakaya, Nejat Uygur, Tunca Hazinedaroğlu, Adil Emecan.

Bu arada projeleri hakkında da bilgi veren Adnan Polat, Florya'da bulunan araziden 600 milyon dolar gelir elde edeceklerini belirterek, ''Florya'da 120 dönüm bir arazi mevcut ve bunun 21 dönümü Galatasaray'ın. Diğer bölüm ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Maliye'nin. Biz diğer bölümleri de alıp, buradan 600 milyon dolar gelir sağlanabilecek bir proje üretmek istiyoruz. Tesisimizi ise Büyükçekmece'de, tapu ve üst kullanım hakkı işlemleri devam eden 400 dönümlük bir alana taşıyacağız. Bunun için tabii ki oraya gerekli yatırımların yapılması gerekiyor. Galatasaray'ın gayrimenkullerine baktığımızda, adı geçen borçlar korkutucu değil. Sıkıntı, nakit akışındaki dengesizlik. Amaç bu nakit akışını sağlıklı hale getirmek. Süper ligdeki tüm takımlardan kat kat fazla mülkümüz var'' dedi.

''CAMİANIN BİRLİKTELİĞİ BİZE GÜÇ VERECEKTİR''

Genel kurul üyelerinden destek isteyen Adnan Polat, ''Tamamen geleceğe dönük olarak bir beyaz sayfa açıp, Galatasaray'ı daha iyi yerlere nasıl getiririz, onun mücadelesini vereceğim. Sorunlar büyük, problemler de kolay ve çabuk çözülmeyecek. Camianın birlikteliği bize güç verecektir. Tek vücut olduğumuz zaman, bugünkü problemler ehemmiyetsiz hale gelecektir'' diye konuştu.
 • Brezilya'da Kadın Hakeme Taciz

  Brezilya'da Kadın Hakeme Taciz

  Brezilya'da Juventus de Santa Catarina takımının antrenörü Celso Teixeira'nın, kadın yan hakem Americano Labes'i "Ateşli parça" sözüyle taciz etti.

 • İstanbul BB Süper Lig'de

  İstanbul BB Süper Lig'de

  İstanbul BB, deplasmanda Gaziantep BB'yi 4-0 yenerek Spor Toto Süper Lig'e çıkmayı garantileyen ilk takım oldu.

 • Reza Zarrab: Trabzonspor'un Sponsoruyum

  Reza Zarrab: Trabzonspor'un Sponsoruyum

  17 Aralık'ta gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonu ile Türkiye kamuoyunun tanıdığı iş adamı Reza Zarrab, Trabzonspor'un sponsoru olduğunu açıkladı.

 • Emenike ile Caner, Derbide Tartıştı

  Emenike ile Caner, Derbide Tartıştı

  Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi mücadelesinde sarı-lacivertli futbolcular Caner Erkin ve Emmanuel Emenike arasında tartışma yaşandı.